Všechny služby

Laserové operace očí

Dopřejte svým očím tu nejvyšší možnou péči a změňte svůj život. Brýle a čočky se konečně stanou minulostí.

 • máme více než 25 let zkušeností a za tuto dobu jsme provedli již 500 000 zákroků
 • před operací provádíme velmi důkladná vyšetření
 • dioptrické vady léčíme všemi možnými dostupnými metodami a vždy pečlivě vybíráme tu nejlepší možnou metodu pro Vaše oči
 • cena laserového zákroku je nyní velmi dostupná - ostré vidění již není finančně náročnou záležitostí

Každý z nás je jedinečný a stejně tak i naše oči. Klinika Lexum nabízí jako jediná oční klinika v České republice skutečně kompletní spektrum metod léčby dioptrických vad, včetně těch nejmodernějších, mezi které patří například metoda ReLEx Smile.

Díky speciálním individuálním programům dokážeme odstranit i ty nejjemnější optické nedokonalosti, aby vidění našich klientů a jejich spokojenost byly maximální.

Ceny zákroků

Jaká metoda laserové operace je nejlepší?

Jistě jste již slyšeli, že existují stále nové, lepší a šetrnější metody. Ale je některá z nich opravdu nejlepší?

O zrak svých pacientů pečujeme již od roku 1993. Naše více než dvacetileté zkušenosti nám potvrdily, že neexistuje jediná univerzální a ideální metoda pro všechny klienty. Nejlepší je, pokud klinika využívá velké množství moderních metod a prověřených léčebných postupů. Díky tomu může lékař pro každého pacienta zvolit opravdu “na míru” tu nejvhodnější metodu zákroku. Pouze při takovémto postupu je výsledek operačního výkonu opravdu dokonalý.

Nelze říci, zda je nejmodernější metoda ReLEx Smile jednoznačně lepší než metoda Femto Lasik. Povrchové metody PRK nebo Lasek rozhodně nejsou zastaralé a pro spoustu pacientů mohou být vhodnější, nežli ty nejnovější metody. Ke každému pacientovi je proto přistupováno individuálně, vždy přesně podle jeho potřeb a požadavků.

Jsem vhodný na laserový zákrok?

Program PREMIUM LASER

Na naší klinice nabízíme jedinou, skutečně plně individualizovanou, léčbu krátkozrakosti, dalekozrakosti i astigmatismu. V rámci programu PREMIUM LASER, kdy je využita jedinečná a plně personalizovaná léčba, jsou vám k dispozici všechny v současné době nejmodernější léčebné postupy prováděné pomocí laserů.

Mezi absolutní novinky patří unikátní metoda ReLEx Smile, která umožňuje provádět zákrok s mimořádnou šetrností ke tkáním oka a zároveň maximálně přesně i při korekci vysokých očních vad. Zákrok probíhá za asistence jediného femtosekundového laseru bez nutnosti vytvářet a odklápět povrchovou ochrannou lamelu rohovky. Standardní výkon pak představuje metoda Femto Lasik. Ta spojuje preciznost a dokonalost dvou laserů současně. Femtosekundového, který vytváří ochrannou rohovkovou lamelu, a excimerového, který naopak dokáže kromě samotných dioptrií řešit i nejjemnější optické vady (aberace) oka. Vidění se tak stává dokonalejší, než kdykoli předtím.

Náš profesionální tým využívá nejnovější femtosekundový laser Visumax od společnosti Carl Zeiss, díky němuž dokážeme provést laserové ošetření s maximální přesností a takřka bez dotyku. Jsme vybaveni také špičkovým laserem Leonardo da Vinci 6 od švýcarské společnosti Ziemer, jenž je určený pro velmi náročné operace, jako je například transplantace rohovky.

Dále jsme vybaveni excimerovým laserem Mel 80 firmy Zeiss, který dokáže během několika desítek vteřin odstranit i ty nejjemnější optické nedokonalosti Vašeho oka. Disponujeme vysoce sofistikovanými přístroji, aberometry, optickými tomografy schopnými odhalit všechny nepatrné nedokonalosti, které nedokáží korigovat ani sebedokonalejší brýle či kontaktní čočky. Pravidelně sledujeme trendy v moderní technologii a vždy pečivě vyhodnocujeme, které z technologií budou pro naše klienty opravdu přínosné. Při naší práci se řídíme heslem, že technologický pokrok nesmí být na úkor zdraví a pohodlí našich klientů.

Porovnání jednotlivých metod

Program PREMIUM LENS

Implantace prémiové nitrooční čočky může být řešením především pro klienty, pro něž není laserová korekce vhodná nebo dostatečná. Při tomto zákroku dochází k výměně původní poškozené čočky za čočku umělou, která dokáže korigovat refrakční vady a snižuje, případně zcela eliminuje závislost na brýlích či kontaktních čočkách.

Moderní prémiové nitrooční čočky dokáží zlepšit klientovo vidění jak na blízko, tak i do dálky a také na střední vzdálenosti. V nabídce jsou nitrooční čočky předních světových výrobců (Carl Zeiss, Alcon, Bausch & Lomb, AMO a dalších).

Nosíte brýle na čtení? I pro Vás máme řešení!

Vetchozrakost neboli ztrátu přirozeného zaostřování oční čočky na blízké předměty nelze popsat jako onemocnění. Nejedná se o oční vadu v pravém smyslu slova, ale v podstatě jde o přirozený důsledek stárnutí organismu, kdy s přibývajícím věkem dochází ke změně struktury oční čočky. Naše oční čočka postupně ztrácí pružnost a schopnost akomodace. Právě to nám pomáhá zaostřit na předměty v blízké vzdálenosti.

S vetchozrakostí (presbyopií) si umíme poradit sofistikovaným laserovým programem nebo dokonalými multifokálními, trifokálními či torickými nitroočními čočkami. Při komplexním, více než dvouhodinovém, vstupním vyšetření a s pomocí nejmodernějších přístrojů a sérií testů odhalíme každou nedokonalost Vašeho oka. A naši lékaři Vám vyberou to nejlepší řešení pro Vaše oči.

Od začátku až do konce nekompromisní, ale osobní péče

Samotnému zákroku předchází velmi důkladné vstupní vyšetření, při kterém s ohledem na velikost vaší vady (stav vašich očí), váš životní styl a potřeby společně vybereme nejlepší způsob léčby. Díky použití 3D diagnostiky oka (Pentacam) nám neunikne žádný detail.

Ke každému z vás přistupujeme jinak, každý z vás je originál, který potřebuje něco jiného. Zajímá nás, jak trávíte volný čas, jestli jste aktivní sportovec nebo profesionálně řídíte auto.

Za 15 minut vidíte ostře

Díky zkušenosti našich lékařů a nejvyspělejšímu přístrojovému vybavení trvá zákrok jen několik málo minut a obejde se zcela bez bolesti.

Pečujeme o vás i po operaci

Úspěšným zákrokem naše péče o vaše oči nekončí. Samozřejmou součástí naší práce je důkladná pooperační péče. Byli jsme tu před 20 lety a i za 20 let se o vás postaráme.

Laserové zákroky je možné provádět u refrakční vady s hodnotam: od – 8,0 dpt až do + 5,0 dpt u astigmatismu do 6,0 dpt cyl. Ve výjimečných případech je možné odstranit vady i mimo uvedené rozpětí. Laserové zákroky nejsou určeny k odstranění presbyopie.

Co Vás tedy čeká na oční klinice Lexum?

 • Objednáme Vás na komplexní vstupní vyšetření
 • Lékař Vám během vstupního vyšetření doporučí nejvhodnější léčbu dle Vašich preferencí vidění.
 • Na oční klinice Lexum poskytujeme všechny metody, máte tedy jistotu, že pro Vás vybereme to nejlepší řešení.
 • Vstupní vyšetření trvá přibližně tři hodiny.
 • Jelikož během vyšetření dochází k rozkapání očí, nedoporučujeme řídit několik hodin auto.
 • Sedm dní před vyšetřením nenoste, prosím, kontaktní čočky.
 • Poplatek za vstupní vyšetření je 3 000 Kč.
 • Po vstupním vyšetření Vám nabídneme termín zákroku, který byste měl/a podstoupit do 2 měsíců (platnost vstupního vyšetření).
 • Samotný zákrok trvá jen několik minut a je zcela bezbolestný.
 • Kontroly po zákroku probíhají hned druhý den, dále po 2 měsících a po jednom roce.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor